• Türkçe
  • United Kingdom
  • United Arab
  • Russia

Podoterapi Hizmetler

Klinik veya Evde Tırnak Batması Tedavisi


Klinik veya Evde Tırnak Batması Tedavisi
Tırnak Batması Neden Olur, Tırnak Batması Çözümü, Tırnak Batması Sorunu, Tırnak Batması Tedavisi Nedir, Evde Tırnak Batması Hizmeti, Tırnak Batması Nasıl Geçer.
Medikal Tırnak Batması Çözümü
Fiyat için iletişime geçiniz.

Hizmet Bilgileri

  • Marka: Podoterapi
  • Medikal Ayak Sağlığı
  • 0541 530 34 07


TIRNAK BATMASI NEDİR? NEDEN OLUŞUR? TEDAVİSİ NEDİR?

İnsanlarda en sık görülen ayak sorunlarının başında tırnak batması yer alır. Tırnak batması, tırnağın tırnak köşelerindeki et kısmına uzamasıyla ortaya çıkan ciddi bir ayak sorunudur. Ayak baş parmağında diğer tırnaklara oranla daha sık görülür. Tırnak batması ağrılı olabilir ve erken müdahale edilmediğinde taktirde enfeksiyonlu tırnak batmasına yol açabilir. Enfeksiyon oluşması durumunda ağrı daha da artar ve şişlik, kızarıklık, akıntı gibi başka sorunlar eklenir.

Tırnak Batması Neden Olur?

Tırnak batması birçok nedenden dolayı oluşabilir. Tırnak yatağı ve tırnak büyüklüğünün dengesizliği bunların başında yer alır. Tırnakların yanlış kesimi, ayakkabı baskısı, kalıtsal tırnak sorunları, yanlış pedikür nedenlerinden bazılarıdır. Belirtilerinin en başında ağrı yer alır. Ayak tırnaklarının her iki tarafında da olabilir. Dokundukça daha da artar. Tırnak yatağında hassasiyet , tırnak etrafında kızarıklık, tırnak çevresinde şişme, tırnak çevresindeki dokuda ısı artışı ve akıntı, parmakta ciddi ağrı ve rahatsızlık hissi, tırnak yatağında irin veya yayılma eğilimi gösteren kızarıklık tırnak batması belirtileri arasında yer alır.

Tedavisi Nedir?

Tırnak batması tedavisi sorunun derecesine göre farklılık gösterebiliyor. Ayak tırnağının altına pamuk koymak tırnak batmasını iyileştirebilir. Ancak bu işlem hafif tırnak batmaları için geçerlidir. Daha da ilerlemiş tırnak batması durumlarında Podolojik yaklaşım olarak tırnak teli ya da tırnak bant’ı uygulaması yapılabilir.Bu işlemler tamamen acısızdır. Bu işlemlerden sonra hasta normal hayatına kaldığı yerden devam edebilir. Eğer enfeksiyon oluşmuşsa antibiyotik kremler kullanılabilir. Batığı çok fazla ilerlemiş hastaların tırnak batması ameliyatı olması gerekebilir. Lokal anestezi ile yapılan bu ameliyatta tırnağın gömülmüş olduğu doku alınır ve batan tırnağın bir kısmı veya tamamı çıkartılır. Tekrar etmemesi açısından tırnak yatağında bulunan hücrelerin öldürülmesi gerekir.

Sıkça Sorulan Sorular

"Podoterapi size; Evde veya Klinik Ortamında Ayak Bakımı Hizmeti Sunar."

P: 0(541) 530 34 07 / www.podoterapi.com / info@podoterapi.com

Görsel ve yazıların izinsiz kullanımı yasaktır.

Yukarı Kaydır