• Türkçe
  • United Kingdom
  • United Arab
  • Russia

Hizmetler

Evde veya Klink Ortamda Medikal Ayak Bakım Hizmetleri, Tırnak Batması Çözümleri,Deforme Tırnak Çözümleri, Tırnak Mantarı Çözümleri, Refleksoloji Masajı Çözümleri, Medikal Ayak Bakımı,Nasır Çözümleri, Ayak Bakımı Merkezi Hizmetleri, Evde veya klinikte ayak bakım merkezi, ayak bakım hizmetleri nelerdir, sağlıklı ayaklara bakım hizmeti, evde ayak bakımı, yaşlılar için ayak bakım çözümleri.

SIK GÖRÜLEN AYAK SORUNLARI NELERDİR?

İnsanlarda ayak sorunları gün geçtikçe artmakta. Bu sorunları çözmek için Podolojik Yaklaşımı tercih eden insanlar günden güne artış göstermekte. Bu sebeple sık görülen ayak sorunlarına değindiğimiz bu yazımızda gelin hep birlikte sorunları inceleyelim.

1- Tırnak Batması

İnsanlarda en sık görülen ayak sorunlarının başında tırnak batması yer alır. Tırnak batması, tırnağın tırnak köşelerindeki et kısmına uzamasıyla ortaya çıkan ciddi bir ayak sorunudur. Ayak baş parmağında diğer tırnaklara oranla daha sık görülür. Tırnak batması ağrılı olabilir ve erken müdahale edilmediğinde taktirde enfeksiyonlu tırnak batmasına yol açabilir. Enfeksiyon oluşması durumunda ağrı daha da artar ve şişlik, kızarıklık, akıntı gibi başka sorunlar eklenir.

2-Tırnak Mantarı

Tırnak mantarı diğer adıyla onikomikoz yaygın görülen bir ayak tırnak sorunudur. Tırnak uçlarının altında sarı ya da beyaz renkli ufak bir sorun olarak başlayan tırnak mantarı müdahale edilmediği taktirde bütün tırnağı kaplayabilir ve diğer tırnaklara bulaşabilir. Tırnak mantarı tırnağı deforme ederek kalınlaşma, tırnak batması ve tırnak yatağının bozulmasına yol açarak sağlıksız bir şekilde uzamasına neden olabiliyor. Islak ve nemli ortamı seven mantar enfeksiyonu hızlı bir şekilde diğer tırnaklara bulaşabiliyor ve ayak kokusuna yol açabiliyor.

3-Nasır

Nasır denilen deri rahatsızlığı aslında deri’nin kendini korumaya alarak kalınlaşmasıdır. Deriye o bölgede sürtünme, baskı oluşunca deri kendini korumaya alarak kalınlaşır ve nasır denilen cilt rahatsızlığı ortaya çıkar. İlk başta fazla ağrıya sebep olmaması ve insan hayatını fazla etkilememesi sebebiyle fazla önemsenmeyen nasır ilerledikçe büyüklüğü artar ve ciddi bir ağrıya sebep olur. Bu nedenle nasırlı dokuya bir an önce müdahale edilmesi gerekiyor.

4-Çatlak Topuk

Çatlak topuk kuru, şişkin ve yağ eksikliği olan cilt sebebiyle oluşur. Kuru cilde sahip kişilerde olma ihtimali daha fazladır. Yaşlanmaya bağlı cilt nemini kaybettiği için çatlak topuk oluşmas ihtimali daha yüksektir.

5-Ayak Mantarı

Ayak altında ya da ayak parmak aralarında daha sıklıkla görülen ayak mantarı nem oranının fazla olmasıyla olauşabilen bir cilt hastalığıdır. Ciltte kızarıklığa, pul pul dökülmeye, şiddetli derecede kaşıntıya, yaralara neden olur. Ayak mantarı sık görülen ve bulaşıcı bir hastalıktır.

"Podoterapi size; Evde veya Klinik Ortamında Ayak Bakımı Hizmeti Sunar."

P: 0(541) 530 34 07 / www.podoterapi.com / info@podoterapi.com

Görsel ve yazıların izinsiz kullanımı yasaktır.

Yukarı Kaydır